TUTKUNUN DANSI TANGO DÜĞÜN DANSINIZ OLSUN

blog yazısı ekle !

TUTKUNUN DANSI TANGO DÜĞÜN DANSINIZ OLSUN

Düğünlerin vazgeçilmez parçası olan ilk dansınız Tango olsun. Tango, aşkın ve tutkunun dansıdır. Bu dansı yapacak olan çiftlerin çok yetenekli olmalarından ziyade birbirlerine tutkuyla bağlı olmaları dansı iyi yapmalarındaki başlıca faktördür. Gelin adayları ve damat adayları evliliğe ilk adımlarını atarlarken en özel günlerinde her şeyin kusursuz olmasını isterler. Düğün yeri, organizasyon, gelinlik, damatlık derken kendilerini en özel günün ortasında bulurlar. Konukların karşısına çıktıkları o an işte büyülü bir dans başlar.İlk dansları için genellikle son zamanların hit olmuş duygusal parçalarını ya da 'bizim şarkımız' dedikleri müzikte dans etmeyi tercih ederler. Bu an çiftin en mutlu ve duygusal olduğu anlardan biridir.

Çiftler, ilk danslarını unutulmaz kılmak için dans kursuna giderler. Genellikle düğün günlerinden 1 ay önce eğitim almaya başlarlar ve o gün davetlilere sunmak için titizlikle çalışırlar.

Çiftlerin, tangoyu tercih etmelerindeki sebep bu dansın aşk dansı olmasıdır. Dansın hareketleri aşkın her halini yansıtır. Üzüntü, mutluluk ve olmazsa olmaz tutkusu.

Tango'nun ana vatanı Arjantin olduğu için orada çiftler sadece eğlencelerde, düğünlerde değil sokaklarda bile bu dansı yapıyorlar. Özellikle dans geceleri düzenleyip her yaştan insan bu dans şölenine katılıyor. Bütün gece sokaklarda dans eden çiftler görmek mümkün.

Ülkemizde de dans kursları tarafından düzenlenen özellikle İzmir'in Alaçatı kentinde yaz aylarında festivaller olmaktadır. Tango'nun eşsiz hareketleri herkes tarafından ilgi görür. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerimizdeki kendilerine has dansları dışında düğünlerinde de tango mutlaka yerini alır.

Dans gecelerinde, tango yapanları izlemek büyük bir zevktir. Özellikle bu dansın eğitimini almış dansçıların kıvrak, esnek ve aşk dolu dans etmeleri muazzamdır.

Sizde düğününüz size özgü olsun, bir farklılık katalım, aşkın ve tutkunuz dansını bizde yapalım ve gelen konukları muhteşem bir şovla karşılayalım diyorsanız mutlaka tango kursuna yazılmalısınız. Yeteneğinizi aşkınızla birleştirerek ve tabii ki profesyonel bir yardım da alarak düğünün unutulmaz anlarına bir yenisini ekleyebilirsiniz. Hatta siz ilk dansınızı gerçekleştirdikten sonra katılan misafirlerde size eşlik edebilirler.