İLK DANSINIZ EN ÖZEL DANSINIZ OLSUN

blog yazısı ekle !

İLK DANSINIZ EN ÖZEL DANSINIZ OLSUN

Gelin ve damadın ilk dansı hemen hemen her çift için sevginin ve aşkın bir sembolüdür. Çiftleri birbirine daha çok bağlayan ve en özel günün en unutulmaz simgesi olur. Gelin ve damadın kişisel özelliklerine göre yaptıkları dans da çeşitlilik gösterebilir. Enerjik bir çiftse rumba veya salsa, duygusal bir çiftse eğer tango en vazgeçilmez dans çeşitleri arasındadır.Düğün için hazırlanacak her detay, organizasyon, masa süsleri, gelin saç ve makyajı, mekanın seçimi gibi detaylar düğünün konsepti hakkında bize göz kırpar.

Eğer eşinizle normal zamanda da dans etmeyi seviyor bundan keyif alıyorsanız işiniz çok daha kolay olacaktır. Ya da birer dansçıysanız gelen misafirlerle dans şöleni yaşatabilirsiniz. İlk dans için profesyonel bir yardım almayı düşünüyorsanız, bir dans kursuna ya da bir dans eğitmeninden özel bir kurs almanız o günü çok daha keyifli bir hale getirecektir. Dans konusunda pek başarılı değilim diyorsanız ilk dansınız için birebir dersi tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Böylece dans beceriniz de ortaya çıkmış olacak, belki de bu zamana kadar hiç düşünmediğiniz dans kursuna adınızı yazdıracaksınız.

Dans eğitmeninizi seçerken mutlaka dans tecrübelerinin olup olmadığıyla ilgili araştırma yapmanız doğru olacaktır. Eğitmen arayışınızda İzmir'deki eğitmenleri mutlaka araştırmalısınız. Çünkü en yetenekli dansçılar burada eğitim vermektedir.

Eğitmen, size düğün dansıyla ilgili pek çok tavsiyede bulunabilir. Örneğin çok fazla kabarık bir gelinlikle veya çok topuklu bir gelin ayakkabısıyla nasıl dans edilmesi gerektiğini size öğretecektir. Belki de ayakkabı seçiminde biraz fedakar olmanızı bile isteyebilir. Size eğlenceli ve kolay öğretecek olan eğitmeni seçtiğinizden emin olun.

Kendinize dansınızı öğrenmek için zaman verin. Mutlaka eşinizle bol bol tekrar yapın. Düğünden bir hafta önceye kadar hatta belki düğünden bir gün önce bile tekrarınızı yapın. Dans becerisi tekrar yoluyla pekişir, güçlenir.

Dans eğitmeni, dans figürlerini öğretirken profesyonel bir dansçıya öğretiyormuş gibi değil de çiftlerin zorlanmayacağı, rahatlıkla yapabilecekleri figürler öğretmesi daha doğru olacaktır. En unutulmaz dans düğün dansınız olmaya hazır olacaktır.